Tabellen.se som app!

Nu kan du lägga till Tabellen.se som en app på din hemskärm.

Kanske senare
Ej intresserad
Fortsätt

Senaste resultat

Sön 22/11
  • 19 min
    L. Karl
  • 34 min
    M. Wittje
    (ut. E. Memeti)
  • 65 min
    H. Kayikci
  • 69 min
    S. Steuerwald
    (ut. L. Burger)
  • 79 min
    H. Kayikci
  • 80 min
    T. Buser
    (ut. J. Minge)
  • 80 min
    S. Sanders
    (ut. H. Kayikci)
  • 7 min
    L. Wienroither
  • 21 min
    N. Billa (pen.)
  • 26 min
    T. Wassmuth
  • 32 min
    T. Wassmuth
  • 48 min
    P. Krumbiegel
  • 58 min
    I. Hartig
    (ut. F. Dongus)
  • 68 min
    J. Brand
    (ut. K. Naschenweng)
  • 68 min
    J. Steinert
    (ut. P. Krumbiegel)
  • 80 min
    J. Beuschlein
    (ut. C. Hagel)
  • 80 min
    A. Fuhner
    (ut. T. Wassmuth)
  • 90 min
    N. Billa
  • 17 min
    D. Caldwell
  • 33 min
    F. Sakar
  • 46 min
    M. Georgieva
    (ut. F. Sakar)
  • 46 min
    L. Kreil
    (ut. D. Caldwell)
  • 55 min
    P. Balcerzak
    (ut. D. Blagojevic)
  • 68 min
    P. del Carmen George
  • 69 min
    M. Lohmann
    (ut. N. Gentile)
  • 21 min
    I. Jaron
  • 27 min
    L. Weiss
  • 33 min
    M. Berentzen
  • 55 min
    J. Flaws
    (ut. I. Jaron)
  • 61 min
    S. Voitane
    (ut. V. Endemann)
  • 61 min
    L. Preuss
    (ut. M. Berentzen)
  • 88 min
    J. Bitzer
    (ut. M. Winter)
  • 88 min
    M. Hahn
    (ut. B. Becker)
Lör 21/11
  • 53 min
    C. O'Riordan
  • 54 min
    N. Lange
    (ut. J. Baucom)
  • 54 min
    M. Cin
    (ut. G. Morina)
  • 55 min
    S. Yekka
    (ut. V. Furst)
  • 71 min
    A. Angerer
    (ut. C. O'Riordan)
  • 72 min
    I. Hochstein
    (ut. M. Gunster)
  • 81 min
    A. Angerer
  • 5 min
    N. Anyomi
  • 27 min
    C. Wamser
  • 37 min
    J. Klasen
  • 52 min
    C. Wamser
  • 67 min
    B. Sterner
    (ut. C. Wamser)
  • 69 min
    K. Nesse
    (ut. J. Klasen)
  • 70 min
    N. Anyomi
  • 78 min
    M. Grutkamp
    (ut. K. Piljic)
  • 84 min
    K. Nesse
Fre 20/11
  • 9 min
    M. Wedemeyer
  • 46 min
    F. Rauch
    (ut. K. Hendrich)
  • 62 min
    S. van de Sanden
    (ut. K. Saevik)
  • 64 min
    L. Oberdorf
  • 69 min
    P. Wolter
    (ut. F. Rolfo)
  • 71 min
    L. Oberdorf
  • 75 min
    L. Goessling (pen.)
  • 83 min
    L. Cordes
    (ut. S. Huth)
  • 83 min
    L. Dickenmann
    (ut. L. Oberdorf)
  • 70 min
    G. Reuteler
  • 71 min
    B. Dunst
    (ut. L. Feiersinger)
  • 87 min
    C. Kuver
    (ut. L. Prasnikar)
  • 87 min
    T. Panfil
    (ut. G. Reuteler)
  • 89 min
    L. Storzel
    (ut. J. Hechler)
  • 89 min
    L. Koster
    (ut. T. Pawollek)
Sön 15/11
  • 64 min
    J. Feldkamp
  • 84 min
    E. Markou
    (ut. J. Baijings)
  • 90+2 min
    J. Feldkamp
  • 60 min
    R. Knaak
    (ut. S. Steuerwald)
  • 61 min
    L. Burger
    (ut. E. Memeti)
  • 68 min
    M. Wittje
    (ut. S. Sanders)
  • 12 min
    S. Lohmann
  • 26 min
    V. Asseyi
  • 43 min
    M. Hegering
  • 46 min
    L. Beerensteyn
  • 73 min
    L. Schuller
    (ut. S. Lohmann)
  • 73 min
    L. Beerensteyn
  • 75 min
    V. Asseyi
  • 78 min
    D. Janssen (o.g.)
  • 81 min
    S. Laudehr
    (ut. K. Buhl)
  • 46 min
    F. Rolfo
    (ut. Z. Jakabfi)
  • 46 min
    S. van de Sanden
    (ut. K. Saevik)
  • 64 min
    L. Goessling (pen.)
  • 73 min
    L. Oberdorf
  • 75 min
    M. Wedemeyer
    (ut. P. Wolter)
  • 86 min
    L. Cordes
    (ut. L. Oberdorf)
  • 90+1 min
    L. Dickenmann
    (ut. F. Rauch)
  • 56 min
    L. Weiss
  • 66 min
    V. Endemann
    (ut. L. Preuss)
  • 71 min
    T. Fullenkamp
    (ut. T. Ihlenburg)
  • 71 min
    S. Voitane
    (ut. J. Flaws)
  • 25 min
    K. Kogel
    (ut. M. Friedrich)
  • 46 min
    A. Vinken
    (ut. L. Marti)
  • 61 min
    N. Bruggemann
  • 63 min
    M. Nikolic
  • 65 min
    H. Csiszar
    (ut. V. Wieder)
  • 78 min
    G. Rackow
    (ut. I. Rudelic)
  • 79 min
    S. Matysik
    (ut. J. Wirtz)
  • 89 min
    D. Zeller
  • 44 min
    D. Blagojevic
  • 57 min
    E. Evels
  • 63 min
    D. Tolmais
    (ut. D. Hoppius)
  • 64 min
    D. Tolmais
  • 79 min
    M. Moorrees
  • 81 min
    M. Lohmann
    (ut. E. Evels)
  • 86 min
    M. Gavat
    (ut. N. Gentile)
  • 15 min
    J. Beuschlein
  • 46 min
    N. Billa
    (ut. F. Dongus)
  • 69 min
    C. Hagel
    (ut. T. Wassmuth)
  • 69 min
    P. Krumbiegel
    (ut. J. Beuschlein)
  • 79 min
    N. Billa (pen.)
  • 82 min
    N. Billa
  • 84 min
    A. Fuhner
    (ut. K. Naschenweng)
Lör 14/11
  • 4 min
    A. Tarczynska
  • 18 min
    K. Schiechtl
  • 22 min
    N. Luhrssen
  • 59 min
    A. Tarczynska
  • 59 min
    J. Radosavljevic
    (ut. N. Luhrssen)
  • 63 min
    M. Gidion
  • 70 min
    S. Goddard
    (ut. K. Schiechtl)
  • 70 min
    I. Timmermann
    (ut. R. Walkling)
  • 82 min
    J. Kofler
    (ut. V. Volkmer)
  • 82 min
    T. Keles
    (ut. A. Tarczynska)
  • 11 min
    J. Baucom
  • 20 min
    J. Debitzki
  • 64 min
    M. Gunster
    (ut. I. Hochstein)
  • 77 min
    T. Kornieck
  • 85 min
    G. Morina
Fre 13/11
  • 38 min
    V. Kirchberger
  • 38 min
    T. Pawollek
  • 61 min
    L. Prasnikar
    (ut. L. Feiersinger)
  • 75 min
    T. Panfil
    (ut. G. Reuteler)
  • 78 min
    S. Martinez
    (ut. B. Dunst)
  • 62 min
    G. Chmielinski
    (ut. K. Nielsen)
  • 70 min
    M. Barth
  • 73 min
    S. Weidauer
    (ut. D. Orschmann)
  • 73 min
    S. Cerci
    (ut. M. Kossler)
  • 76 min
    G. Chmielinski
  • 87 min
    M. Mesjasz
  • 90 min
    M. Plattner
    (ut. N. Ehegotz)
Visa fler matcher

Tabell

Uppdaterad 2020-11-22 16:15
#LagSVOF+/-P
1990030-127
21081132-825
31061322-1519
4961217-1319
51042419-1214
61042416-1514
7942314-1414
8103349-1312
9930612-249
10102086-276
11101276-215
12100288-282
Champions League (direktplats)
Promotion - Champions League Women (Qualification)
Relegation - 2. Bundesliga Women

Kommande matcher

Sön 6/12
Fre 11/12
Sön 13/12
Fre 18/12
Sön 20/12
Visa fler matcher