LiveScore

Dagens matcher

SHL

  • 29:52
    C. Jakobsson
    (ass. J. Ryno, D. Viksten)
  • 36:14
    D. Viksten
    (ass. J. Blum)
  • 22:51
    N. Lundkvist
    (ass. I. Brannstrom, R. Kovacs)
  • 32:26
    I. Brannstrom
    (ass. A. Ilomaki)
  • 36:31
    A. Farley
    (ass. J. Connolly, O. Engsund)
  • 1:49
    N. Lasu
    (ass. P. Carlsson)
  • 40:44
    R. Rakhshani
    (ass. J. Lundqvist, S. Hjalmarsson)
  • 50:41
    J. Lundqvist
    (ass. J. Mustonen, M. Friberg)
  • 58:04
    Carlsson P.
  • 35:53
    E. Sylvegard
    (ass. F. Storm)
    • 0:09
      A. Holtz
      (ass. S. Strandberg, P. Berglund)
    • 11:26
      K. Ostman
      (ass. O. Alsing, H. Eriksson)
    • 32:13
      P. Berglund
    • 57:20
      M. Haga
      (ass. T. Nilsson, M. Guter)
    • 3:33
      L. Bristedt
      (ass. M. Sjogren, N. Sorensen)
    • 36:35
      D. Zaar
      (ass. K. Curran, A. Bengtsson)
    • 47:06
      N. Sorensen
      (ass. L. Bristedt, C. Schira)
      • 48:20
        J. Rask
        (ass. C. Mastomaki, S. Harper)
      • 2:57
        L. Froberg
        (ass. S. Onerud, N. Andersson)
      • 19:59
        J. Andersson
        (ass. A. Bergstrom, E. Martinsson)
      • 59:50
        O. Sundh
        (ass. J. Johnsson)
      • 18:12
        P. Netterberg
        (ass. H. Nilsson)
      • 20:44
        N. Heinero
        (ass. F. Engsund)
      • 27:07
        S. Despres
        (ass. P. Netterberg)
      • 7:45
        A. Helewka
      • 19:14
        A. Gordon
        (ass. J. Andersson, J. Holos)
      • 18:23
        I. Melart
        (ass. R. Gynge, E. Pettersson)
      • 26:23
        B. Shinnimin
        (ass. I. Melart, E. Pettersson)
      • 38:57
        I. Melart
        (ass. E. Pettersson, T. Erixon)
      • 44:36
        E. Pettersson
        (ass. M. Lundberg, T. Erixon)
      • 19:59
        T. Sallinen
        (ass. E. Forslund)

      Hockeyallsvenskan

        • 2:29
          J. Hagelin
          (ass. L. Pettersson, K. Jellvert)
        • 5:21
          P. Karlkvist
          (ass. T. Hedberg, O. Hedman)
        • 15:26
          A. Tambellini
          (ass. P. Karlkvist, J. Johnson)
        • 17:13
          M. Norlinder
          (ass. T. Enstrom, J. Hagelin)
        • 31:55
          F. Olofsson
          (ass. K. Rosdahl, M. From)
        • 38:07
          F. Lennstrom
          (ass. O. Eklind, A. Masuhr)
        • 15:29
          J. Dahlen
          (ass. J. Looke, A. Lundin)
        • 44:04
          A. Lundin
          (ass. J. Looke, J. Dahlen)

        SDHL

        • 15:50
          L. Johansson
          (ass. F. Rask)
        • 23:47
          D. Husak Asp
          (ass. E. Eriksson, L. Bialik)
        • 57:34
          L. Hedin
          (ass. I. Nikula, L. Bialik)
          • 14:28
            L. Durnell
            (ass. A. Borgfeldt, E. Keenan)
          • 9:24
            M. Holm Peters
            (ass. E. Albinsson, B. Jouanny)
          • 27:48
            B. Jouanny
            (ass. H. Skold)
          • 57:25
            W. Johansson
            (ass. K. Armborg)
          • 59:44
            B. Jouanny
            (ass. K. Armborg, H. Skold)
          • 18:33
            S. Hakala
            (ass. S. Morin, J. Healey)
          • 27:27
            J. Tylke
          • 43:23
            S. Hakala
            (ass. A. Kjellbin, M. Lowenhielm)
          • 52:54
            K. Marchment
            (ass. J. Tylke)
          • 59:22
            L. Ljungblom
            (ass. H. Olsson)
          • 25:25
            K. Mrazova
            (ass. D. Krizova, L. Stalder)
            • 22:55
              J. Wakefield
            • 38:36
              A. Dalen
              (ass. S. Lundin)
            • 52:56
              J. Wakefield

            NHL

            • 14:08
              J. Hughes
              (ass. T. Hall, S. Vatanen)
              • 7:08
                J. Schwartz
                (ass. A. Pietrangelo, V. Tarasenko)
              • 59:22
                D. Perron
                (ass. J. Faulk, C. Parayko)
              • 5:57
                J. Weal
                (ass. M. Domi, T. Tatar)
              • 20:06
                B. Gallagher
                (ass. P. Danault)
              • 23:39
                J. Drouin
                (ass. J. Kotkaniemi, S. Weber)
              • 31:33
                N. Suzuki
                (ass. N. Thompson, N. Cousins)
              • 59:37
                S. Weber
              • 7:09
                K. Capobianco
                (ass. V. Hinostroza, A. Goligoski)
              • 8:32
                O. Ekman-Larsson
                (ass. C. Keller, D. Stepan)
              • 29:40
                C. Garland
                (ass. B. Richardson, N. Schmaltz)
              • 41:18
                C. Soderberg
                (ass. C. Garland, A. Goligoski)
              • 59:05
                L. Crouse
              • 42:58
                V. Namestnikov
              • 44:08
                C. Tierney
                (ass. T. Chabot, C. Anderson)
              • 12:07
                S. Jones
                (ass. S. Milano, J. Lilja)
              • 37:46
                B. Jenner
                (ass. D. Kukan)
              • 8:25
                M. Barzal
              • 16:32
                M. Dal Colle
                (ass. A. Beauvillier, B. Nelson)
              • 60:33
                B. Nelson
                (ass. N. Leddy, A. Beauvillier)
              • 0:43
                S. Couturier
                (ass. T. Konecny, C. Giroux)
              • 7:00
                R. Hintz
                (ass. J. Benn, C. Perry)
              • 13:48
                E. Lindell
                (ass. D. Guryanov, C. Perry)
              • 41:24
                C. Perry
                (ass. R. Hintz)
              • 58:05
                M. Heiskanen
                (ass. T. Seguin)
                • 23:48
                  P. Stastny
                  (ass. C. Glass, M. Pacioretty)
                • 58:45
                  W.
                  (ass. D. Engelland)
                • 59:08
                  M. Stone
                • 17:35
                  Y. Gourde
                  (ass. R. McDonagh, K. Shattenkirk)
                • 51:48
                  V. Hedman
                  (ass. K. Shattenkirk, A. Killorn)
                • 3:09
                  T. Jost
                  (ass. S. Girard, C. Wilson)
                • 23:17
                  T. Jost
                  (ass. J. Compher, C. Wilson)
                • 25:48
                  G. Landeskog
                  (ass. N. MacKinnon, M. Rantanen)
                • 26:06
                  T. Jost
                  (ass. J. Compher, C. Wilson)
                • 46:30
                  N. Kadri
                  (ass. C. Makar)
                • 54:27
                  M. Rantanen
                • 5:55
                  M. Rielly
                  (ass. M. Marner, A. Johnsson)
                • 15:44
                  D. Timashov
                  (ass. F. Gauthier)
                • 42:37
                  A. Kerfoot
                  (ass. J. Muzzin, I. Mikheyev)
                • 63:54
                  M. Marner
                  (ass. A. Matthews, M. Rielly)
                • 19:39
                  J. DeBrusk
                  (ass. C. Coyle, C. Wagner)
                • 41:36
                  D. Heinen
                  (ass. B. Ritchie, D. Pastrnak)
                • 55:34
                  D. Pastrnak
                  (ass. B. Marchand, P. Bergeron)
                  • 33:33
                    D. Malgin
                    (ass. V. Trocheck, K. Yandle)
                  • 39:09
                    B. Connolly
                    (ass. C. Sceviour, D. Hunt)

                  Hockeyettan Södra

                  • 25:26
                    M. Karlsson
                    (ass. C. Estola)
                  • 38:49
                    J. Huovinen
                    (ass. C. Estola, M. Corbett)
                  • 41:19
                    H. Eriksson
                    (ass. L. Jansson, P. Svensson)
                  • 12:57
                    A. Ingvarsson
                    (ass. M. Paulsson, A. Frisk)
                  • 22:55
                    M. Paulsson
                    (ass. H. Melen, A. Mollden)
                  • 24:02
                    H. Melen
                    (ass. A. Ingvarsson, A. Hernod)
                  • 29:46
                    M. Paulsson
                    (ass. J. Werner, A. Ingvarsson)
                  • 58:53
                    J.
                    (ass. A. Sahlsten, A. Frisk)
                  • 26:34
                    J. Selle Larsson
                    (ass. A. Persson, J. Sellin)
                  • 48:45
                    J. Selle Larsson
                    (ass. A. Persson, E. Backman)
                  • 12:44
                    M. Iversen
                    (ass. T. Bothen, V. Gagic)
                  • 30:58
                    A. Klarin
                    (ass. A. Andersson, L. Nilsson)
                  • 43:41
                    L. Nilsson
                    (ass. O. Jacobsson)

                  Hockeyettan Västra

                  • 16:09
                    L. Jidenius
                    (ass. E. Davidsson)
                  • 24:30
                    T. Bjorklund
                    (ass. L. Karlsson, E. Davidsson)
                  • 32:45
                    T. Aronsson
                    (ass. L. Collberg, O. Norlov)
                  • 45:09
                    D. Logdal
                    (ass. T. Aronsson, O. Norlov)
                  • 45:51
                    L. Engqvist
                    (ass. S. Ericsson, T. Bjorklund)
                  • 47:49
                    L. Karlsson
                    (ass. L. Larsson, D. Logdal)
                    • 10:06
                      M. Jorgensen
                      (ass. R. Sundlof)
                    • 22:08
                      J. Soder
                      (ass. L. Lundberg, L. Jinghage)
                    • 37:51
                      E. Norstedt
                      (ass. F. Roslund, R. Sundlof)
                    • 47:04
                      L. Gustavsson
                      (ass. L. Gustavsson, A. Karlsson)
                    • 54:34
                      C. Backman
                      (ass. J. Eek, K. Holmqvist)
                    • 35:47
                      J. Hedman
                      (ass. E. Viklund)

                    KHL

                    • 14:57
                      A. Cracknell
                      (ass. J. Fram)
                    • 7:36
                      V. Shipachyov
                      (ass. D. Jaskin, D. Tarasov)
                    • 44:14
                      V. Kulyomin
                      (ass. I. Igumnov)
                    • 2:40
                      D. Vikharev
                      (ass. M. Bakos, M. Ljungh)
                    • 36:39
                      M. Bakos
                      (ass. M. Ljungh, D. Vikharev)
                    • 42:54
                      D. Vikharev
                    • 54:06
                      A. Konnov
                      (ass. V. Streltsov, A. Streltsov)
                    • 59:15
                      M. Ljungh
                      (ass. D. Vikharev, M. Bakos)
                    • 7:19
                      Y. Trubachyov
                      (ass. I. Geraskin, M. Khabarov)
                    • 26:45
                      I. Khokhlov
                      (ass. E. Lapenkov, G. Grachyov)
                    • 28:54
                      A. Liska
                      (ass. B. Yakimov, S. Monakhov)
                    • 20:53
                      L. Omark
                      (ass. P. Khokhryakov, T. Hartikainen)
                    • 32:28
                      Y. Lisovets
                      (ass. A. Kadeykin, D. Kugryshev)
                    • 59:53
                      A. Kadeykin
                      (ass. D. Kugryshev, V. Zharkov)
                    • 27:46
                      A. Yarullin
                      (ass. V. Tkachyov)
                    • 24:31
                      I. Telegin
                      (ass. A. Slepyshev, A. Svetlakov)
                    • 50:57
                      J. Sekac
                      (ass. I. Telegin, L. Vey)
                    • 58:12
                      M. Grigorenko
                      (ass. J. Sekac)
                      • 4:46
                        V. Savinainen
                        (ass. A. Oksanen, P. Regin)
                      • 12:45
                        B. O'Neill
                        (ass. S. Lepisto)
                      • 26:15
                        J. Norman
                        (ass. S. Lepisto)
                      • 2:33
                        A. Shenfeld
                        (ass. D. Zhafyarov, M. Varnakov)
                      • 54:46
                        M. Varnakov
                        (ass. A. Shenfeld, D. Zhafyarov)
                      • 56:37
                        G. Misharin
                        (ass. S. Bocharov)
                      • 63:55
                        Q. Howden
                        (ass. C. Genoway)

                      Extraliga

                      • 6:49
                        O. Nemec
                        (ass. P. Holik, M. Zatovic)
                      • 20:43
                        M. Zatovic
                        (ass. P. Holik, O. Nemec)
                      • 59:45
                        J. Lev
                        (ass. O. Nemec, F. Pyrochta)
                      • 6:23
                        T. Mertl
                        (ass. M. Gulas)

                      AHL

                      • 10:46
                        N. Desimone
                        (ass. J. Blichfeld, A. True)
                      • 33:15
                        J. Brodzinski
                        (ass. L. Bergmann, J. Kellman)
                      • 9:18
                        C. Grundstrom
                        (ass. M. Frk, J. Anderson-Dolan)
                      • 13:19
                        T. Bjornfot
                        (ass. R. Kupari, M. Kempe)
                      • 19:36
                        L. Bouma
                        (ass. B. Sutter, T. Bjornfot)
                      • 58:50
                        M. Frk
                        (ass. L. Bouma)
                      • 59:45
                        C. Grundstrom
                        (ass. R. Stanton)
                      • 8:43
                        J. Norris
                        (ass. M. Lajoie, D. Batherson)
                      • 10:58
                        L. Brown
                        (ass. M. Lajoie, J. Norris)
                      • 44:47
                        D. Batherson
                        (ass. J. Norris, L. Brown)
                      • 47:21
                        M. Carcone
                      • 2:37
                        O. Steen
                        (ass. T. Frederic, J. Zboril)
                      • 2:50
                        J. Lauko
                        (ass. W. Sherman, B. Woods)
                      • 22:05
                        R. Lantosi
                        (ass. P. Shen, P. Cehlarik)
                      • 30:22
                        C. Hughes
                        (ass. R. Fitzgerald, T. Frederic)
                      • 36:02
                        P. Cehlarik
                        (ass. J. Didier, B. Woods)
                      • 41:26
                        J. Studnicka
                        (ass. J. Lauzon, A. Bjork)
                      • 56:15
                        P. Carey
                        (ass. A. Bjork, P. Shen)
                      • 4:03
                        R. Bourque
                        (ass. R. MacKinnon, M. Jobst)
                      • 19:14
                        N. Schilkey
                        (ass. K. Bellows, S. Aho)
                      • Straffläggning
                        M. Lorito
                        (Straff)
                      • 8:20
                        A. Agozzino
                        (ass. K. Czuczman, J. Lucchini)
                      • 9:17
                        S. Miletic
                        (ass. S. Noesen, A. Agozzino)
                      • Straffläggning
                        S. Noesen
                        (Straff)
                      • Straffläggning
                        J. Cramarossa
                        (Straff)
                      • Straffläggning
                        R. Haggerty
                        (Straff)
                      • 11:34
                        R. Poehling
                        (ass. D. Weise, A. Belzile)
                      • 32:33
                        N. Jevpalovs
                        (ass. L. Vejdemo)
                      • 28:39
                        C. Hobbs
                        (ass. M. Fehervary, B. Leason)
                      • 36:35
                        J. Snively
                        (ass. G. Pilon)
                      • 43:44
                        B. Pinho
                        (ass. A. Jonsson Fjallby)
                      • 59:55
                        L. O'Brien
                        (ass. M. Fehervary, B. Pinho)
                      • 12:15
                        L. Shaw
                        (ass. J. Lipon)
                      • 39:28
                        C. Schilling
                        (ass. M. Spacek, J. Kovacevic)
                      • 2:54
                        S. Anas
                      • 14:47
                        S. Anas
                        (ass. K. Bauman, C. Beck)
                      • 33:28
                        N. Sturm
                        (ass. S. Anas, L. Belpedio)
                      • 59:50
                        K. Rau
                        (ass. J. T. Brown, B. Menell)
                      • 24:48
                        L. Dauphin
                        (ass. S. Santini, C. Schneider)
                      • 57:36
                        F. Gaudreau
                        (ass. A. Carrier, D. Carr)
                      • 7:38
                        M. Joly
                        (ass. T. Tynan, J. MacDonald)
                      • 40:37
                        E. Condra
                        (ass. L. O'Connor)
                      • 61:00
                        L. O'Connor
                      • 32:10
                        C. Mueller
                        (ass. C. Conacher)
                      • 52:51
                        A. Barre-Boulet
                        (ass. D. Yan, C. Mueller)
                      • 55:03
                        D. Yan
                        (ass. C. Gaunce)
                      • 3:47
                        E. Luostarinen
                        (ass. S. Lorentz)
                      • 9:17
                        M. Geekie
                        (ass. B. Gibbons, C. Priskie)
                      • 11:27
                        C. Priskie
                        (ass. M. Geekie, F. Claesson)
                      • 18:47
                        B. Gibbons
                        (ass. C. Priskie, M. Geekie)
                      • 29:07
                        J. Gauthier
                        (ass. C. Priskie, B. Gibbons)
                      • 42:48
                        B. Gibbons
                        (ass. C. Markison)
                      • 58:48
                        J. Gauthier
                      • 9:28
                        S. Baertschi
                      • 9:48
                        R. Boucher
                        (ass. K. Lind, D. Blujus)
                      • 15:31
                        W. Hamilton
                        (ass. R. Boucher, O. Juolevi)
                      • 21:08
                        Z. MacEwen
                        (ass. J. Bailey)
                      • 50:58
                        R. Boucher
                        (ass. S. Baertschi, O. Juolevi)
                      • 53:07
                        N. Goldobin
                        (ass. S. Baertschi)
                      • 53:17
                        L. Jasek
                        (ass. N. Goldobin)
                      • 18:32
                        T. Thompson
                        (ass. S. Malone, B. Murray)
                      • 9:39
                        M. Studenic
                        (ass. R. Schmelzer)
                      • 12:25
                        B. Seney
                        (ass. J. Morrow, J. Anderson)
                      • 13:45
                        L. Larsson
                        (ass. B. Gignac, B. Speers)
                      • 3:03
                        V. Lettieri
                      • 21:54
                        J. Keane
                        (ass. V. Lettieri, M. Geertsen)
                      • 56:10
                        F. Chytil
                        (ass. V. Lettieri, M. Beleskey)
                      • 60:38
                        P. Di Giuseppe
                        (ass. F. Chytil, J. Keane)
                      • 34:26
                        G. Rubtsov
                        (ass. I. Ratcliffe, M. Vorobyov)
                      • 48:03
                        N. Aube-Kubel
                        (ass. K. Criscuolo)
                      • 52:31
                        M. Frost
                        (ass. G. Carey, J. Farabee)
                      • Straffläggning
                        M. Frost
                        (Straff)
                      • 25:20
                        T. Cross
                        (ass. E. Prow, P. Thompson)
                      • 35:20
                        D. Audette
                        (ass. R. Stillman, T. Schemitsch)
                      • 35:56
                        A. Greco
                        (ass. B. Byron, D. Toninato)
                      • Straffläggning
                        D. Audette
                        (Straff)
                      • Straffläggning
                        (Straff)
                      • 15:03
                        L. Elvenes
                        (ass. B. Pachal, T. McGinn)
                      • 12:22
                        T. Sikura
                      • 44:50
                        P. Holm
                        (ass. R. Johnson)
                      • 9:21
                        P. MacKay
                        (ass. E. Djuse, T. Felhaber)

                        LIIGA

                        • 21:11
                          J. Innala
                          (ass. C. Kunyk, E. Eronen)
                        • 34:27
                          M. Nenonen
                          (ass. J. Innala, P. Nikkila)
                        • 44:16
                          H. Kanninen
                          (ass. R. Laavainen, F. Krivosik)
                        • 49:08
                          J. Innala
                          (ass. M. Nenonen, A. Laatikainen)
                        • 29:49
                          A. Rindell
                          (ass. A. Jaatinen, T. Henritius)
                        • 49:35
                          A. Yakovenko
                          (ass. V. Pereskokov, J. Ritamaki)
                        • 58:28
                          M. Roine
                          (ass. C. Sarault, A. Rindell)
                        • 7:06
                          J. Hytonen
                          (ass. O. Louhivaara, M. Kalteva)
                        • 17:30
                          J. Nattinen
                          (ass. P. Palmu, R. Allen)
                        • 35:59
                          J. Hytonen
                          (ass. R. Rooba)
                        • 46:03
                          J. Immonen
                          (ass. J. Tuppurainen, J. Vainio)
                        • 47:15
                          J. Honka
                          (ass. A. Honka, P. Palmu)
                            • 30:38
                              J. Puljujarvi
                              (ass. J. Lammikko, S. Heshka)
                            • 0:28
                              A. Lofman
                              (ass. T. Kiiskinen, V. Vainio)
                            • 3:00
                              C. Bertrand
                              (ass. K. Kuusela, H. Has)
                            • 23:57
                              H. Has
                              (ass. C. Bertrand, T. Morley)
                            • 38:13
                              J. Karjalainen
                              (ass. O. Rauhala)
                            • 41:24
                              A. Levtchi
                              (ass. P. Virta, J. Rouhiainen)
                            • 30:32
                              A. Ruotsalainen
                              (ass. E. Suomi, J. Antonen)
                            • 33:10
                              E. Suomi
                            • Straffläggning
                              A. Ruotsalainen
                              (Straff)
                            • 21:40
                              P. Westerholm
                              (ass. O. Vainio)
                            • 46:52
                              P. Westerholm
                              (ass. L. Nyman, P. Westerholm)
                            • Straffläggning
                              P. Westerholm
                              (Straff)
                            • Straffläggning
                              R. Press
                              (Straff)
                            • 33:22
                              T. Spink
                              (ass. T. Spink, T. Vuorisalo)
                            • 0:06
                              S. Dyk
                              (ass. J. Saarinen, J. Sallinen)
                            • 17:30
                              A. Laakso
                              (ass. T. Turunen, R. Ahonen)
                            • 59:55
                              S. Dyk
                              (ass. T. Turunen, J. Motin)
                              • 37:54
                                M. Saarelainen
                                (ass. P. Vorobey, M. Pietroniro)

                              Get-Ligaen

                              • 8:06
                                V. Zounek
                                (ass. J. Ohrvall, S. Sunnqvist)
                              • 54:08
                                H. Stormli
                                (ass. M. Gran, P. Gronstad)
                              • 55:13
                                J. Eidsaether
                                (ass. N. Dineen, J. Persson)
                              • 59:42
                                B. Ellis
                              • 7:04
                                D. Sorvik
                                (ass. S. Froberg)
                              • 18:48
                                C. Olsen
                                (ass. T. Olsen, K. Ekelund)
                              • 26:23
                                F. Gunnarsson
                                (ass. D. Sorvik, L. Rotbakken)
                              • 53:14
                                M. Roymark
                                (ass. A. Stene, T. Lindstrom)
                              • 58:53
                                T. Olsen
                                (ass. C. Olsen, K. Ekelund)
                              • 11:00
                                V. Ohman
                                (ass. H. K. Jakobsson, M. Sogaard)
                              • 34:15
                                V. Ohman
                                (ass. J. Meisingset, K. Ostby)
                              • 55:37
                                T. Cameranesi
                                (ass. S. Thoresen)
                              • Straffläggning
                                T. Cameranesi
                                (Straff)
                              • Straffläggning
                                T. Cameranesi
                                (Straff)
                              • 0:58
                                N. Zajac
                                (ass. D. Morley)
                              • Straffläggning
                                N. Zajac
                                (Straff)

                              Tabellen.se som app!

                              Nu kan du lägga till Tabellen.se som en app på din hemskärm.

                              Kanske senare
                              Ej intresserad
                              Fortsätt

                              TV Matcher

                              Nu erbjuder vi även TV-tablå för kommande matcher här på Tabellen.se!

                              Ej intresserad
                              Tittar senare
                              Visa mig